گزارش نشست کارگروه های ورزشی از زبان جناب آقای ارغوانی
بخش اخبار داخلی
تاریخ یکشنبه 21 شهریور 1395

دوستان گرامی ،اعضا محترم هیئت مدیره
با سلام ،روز شنبه بعدازظهر اینجانب باتفاق خانم محمودی در نشستی که باحضور اقای زارعی رئیس فدراسیون و رئیس هیئت  تهران در باشگاه اسپیلت تشکیل شده بود و اکثر گروههای کوهنوردی استان تهران تشکیل شده بود حضور بهم رساندیم.
اقای زارعی اعلام کرد که هیئت تهران با توجه به ارتفاعات گسترده و جذابی که در استان تهران وجود دارد پائینترین سرانه ورزشی را دارد ودر عین حال بالاترین مربی را هم استان تهران دارد.
ایشان گفت از سال ۹۲ صدور مجوز برای گروههای کوهنوردی متوقف شد و از ان تاریخ با کمسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان مذاکرات گسترده ای صورت گرفت و دهها پیش نویس ارائه گردید تا نهایتا بنابر تصمیم اکید وزارت ورزش تنها راه ادامه حیات و فعالیت در حوزه کوهنوردی فقط تاسیس باشگاه کوهنوردی است و از تاریخ ۱۴/۶/۹۵ کلیه مجوزهای گروههای کوهنوردی باطل اعلام گردیده و در یک مهلت سه ماهه گروهها میتوانند با توجه به مقررات و ائین نامه بالا و در صورت لزوم هر چند گروه با هم اقدام به تاسیس یک باشگاه کوهنوردی بنمایند .
برای تاسیس یک باشگاه الزام اول یک فضای اداری ۳۰ متری با سند اداری بصورت تملک یا استیجاری و معرفی به کمسیون ماده ۵ اداره ورزش استان تهران و درخواست ثبت باشگاه میباشد که مجوز مورد بحث هم بنام مدیر عامل باشگاه صادر خواهد شد.
در این باشگاهها حتما یک یا چند مربی دارای مدرک حداقل درجه ۳ کوهنوردی الزامی است.
در صورتیکه باشگاه در حوزه کوهپیمائی فعالیت داشته باشد در هر برنامه بازای هر ۱۲ نفر یک مربی الزامیست.
در صورتیکه در زمینه سنگنوردی فعال باشد داشتن مربی بازای هر ۵ نفر یک مربی و تجهیزات ۵ ست هاردنس ،۵ ست کلاه کاسکت ،۵ سری ابزار فرود و ... الزامیست.
به هر جهت دوستان عزیز باتوجه به پر ریسک بودن ورزش کوهنوردی ادامه فعالیت در این عرصه بصورت قانونمند امری الزامی میباشد .
لطفا در خصوص مطالب بالا برسی جدی بعمل اورید تا در جلسه انتخابات اتی گروه به یک تصمیم برسیم.
با تشکر ۲۱/۶/۱۳۹۵

[نویسنده : a.a | بازدید : 741 نفر]
رای شما :
-
-
بالای صفحه | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | صفحه اصلی
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سایت آزاد کوه می باشد