کلنگ طلایی بیست و پنجم
بخش اخبار عمومی
تاریخ یکشنبه 15 اسفند 1395

کلنگ طلایی بیست و پنجم
روزهاي ۱۲ تا ۱۵ آوريل ۲۰۱۷ بيست و پنجمين مراسم كلنگ طلايي در گرنوبل برگزار خواهد شد.
در این دوره سازمان GHM (سازمان بین المللی صعودهای بلند) در صدد است اقدام به برپایی همایشی با موضوع صعودهای سطح بالای آلپی می باشد. در این همایش دو خبرنگار و کوه نویس حرفه ای گرک چایلد و رودولف پاپیر اقدام به بررسی بحث کوهنوردی حرفه ای خواهند نمود. ضمن آنکه هیات داوری برترین صعودهای سال ۲۰۱۶ را معرفی می نماید.
مراسم كلنگ طلايي به عنوان معتبرترين جشن كوهنوردي با رويكرد ايجاد همبستگي، كار تيمي، جسارت و نوع آوري، احترام به اقوام محلي و به دور از رقابت برنامه ريزي گرديده و درواقع كليه كانديداها پيروز اين ميدان خواهند بود.
 
کلنگ دوران دردست مبتکر صعودهای ترکیبی
جف لو کوهنورد افسانه ای آمریکاییها با فلسفه صعودهای آلپی که نامش بر بیش از ۱۰۰۰ مسیر ثبت گردیده کلنگ دوران ۲۰۱۷ را دردست خواهد گرفت.
جف لاو (13 سپتامبر 1950) یک کوهنورد آمریکایی از اوگدن، یوتا می باشد. او تنها ۷ سال داشت که به همراه پدرخود رالف و برادرش گرگ راهی گراند تیتان شد. جف به مدت ۴۰ سال کوهها رااز Wasatch تا پارک ملی زیون در یوتا و از آلپ سوییس تا هیمالیا درنوردید. 
جف لو بیش از یک دهه است که از بیماری ALS (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک که یک بیماری عصبی پیشرونده است و سبب زوال تدریجی سلول‌های عصبی‌ای می‌شود که وظیفه کنترل حرکت ماهیچه‌ها را به عهده دارند) رنج می برد و این غول کوهنوردی آلپی که به درستی وی را مبتکر صعودهای ترکیبی می نامند مجبور به ویلچر نشینی شده است!
صعود انفرادی جبهه شمالی آیگر در سال ۱۹۹۱ بدون کمک بولت
صعود انفرادی آمادابلام
صعود شیان کانگری
جبهه شمالی کوانگده
ترانگوتاور مسیر یوگسلاوها
و ... از جمله فعالیتهای شاخص او به شمار می آید.
روح سرکش جف لو با پشت سرنهادن چالشهای پی درپی معنای جدیدی را درکوهستان پدید آورد و این عاملی است برای برگزیدن جف لو توسط آکادمی کلنگ طلایی جهت نهمین کلنگ طلایی دوران.

 


[نویسنده : آرش | بازدید : 782 نفر]
رای شما :
-
-
بالای صفحه | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | صفحه اصلی
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سایت آزاد کوه می باشد